Diyabetle mücadeleye “özel tim”

Diyabetle mücadeleye “özel tim”

Sağlık Bakanlığının “Diyabetik Ayak Konseyi” programı kapsamında, Kilis Devlet Hastanesinde “Diyabetle Mücadele Timi” kuruldu. Gönüllü doktorlar tarafından oluşturulan ekip, diyabet hastalarında tanı ve tedavi sürecinin, hızlı ve doğru şekilde yürütülmesi için yoğun mesai harcıyor.

Diyabetle mücadeleye “özel tim”

Sağlık Bakanlığının “Diyabetik Ayak Konseyi” programı kapsamında, Kilis Devlet Hastanesinde “Diyabetle Mücadele Timi” kuruldu. Gönüllü doktorlar tarafından oluşturulan ekip, diyabet hastalarında tanı ve tedavi sürecinin, hızlı ve doğru şekilde yürütülmesi için yoğun mesai harcıyor. Kilis Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Kadir Söylemez, (fotoğrefta) uzuv kaybını önlemek için diyabetik ayakla mücadele etmenin çok önemli olduğunu söyledi. Bu kapsamda, hastanede iki uzman hekimin öncülüğünde bir ekip oluşturulduğunu dile getiren Söylemez, diyabetin yorucu bir hastalık olduğunu belirtti.


Diyabetle mücadeleye “özel tim”

Sağlık Bakanlığının “Diyabetik Ayak Konseyi” programı kapsamında, Kilis Devlet Hastanesinde “Diyabetle Mücadele Timi” kuruldu. Gönüllü doktorlar tarafından oluşturulan ekip, diyabet hastalarında tanı ve tedavi sürecinin, hızlı ve doğru şekilde yürütülmesi için yoğun mesai harcıyor. Diyabet Eğitim Hemşiresi Emine Hakan (fotoğrafta) hastaları bireysel olarak veya diyabet sınıfında bilgilendirdiklerini belirterek, “Bu bilgilendirmeler sonucunda hasta, kan şekerini daha iyi bir şekilde kontrol etmesini öğreniyor. Tabiri caizse şekerin ipleri ellerinde oluyor.” dedi


Diyabetle mücadeleye “özel tim”

Sağlık Bakanlığının “Diyabetik Ayak Konseyi” programı kapsamında, Kilis Devlet Hastanesinde “Diyabetle Mücadele Timi” kuruldu. Gönüllü doktorlar tarafından oluşturulan ekip, diyabet hastalarında tanı ve tedavi sürecinin, hızlı ve doğru şekilde yürütülmesi için yoğun mesai harcıyor. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Fatih Kaya, (fotoğrafta) diyabetin her yönüyle ülke ekonomisine ciddi bir yük getirdiğine dikkat çekti.


Diyabetle mücadeleye “özel tim”

Sağlık Bakanlığının “Diyabetik Ayak Konseyi” programı kapsamında, Kilis Devlet Hastanesinde “Diyabetle Mücadele Timi” kuruldu. Gönüllü doktorlar tarafından oluşturulan ekip, diyabet hastalarında tanı ve tedavi sürecinin, hızlı ve doğru şekilde yürütülmesi için yoğun mesai harcıyor. Endokrinoloji Uzmanı Dr. Muhammet Kızılgül, (fotoğrafta) Türkiye’de şeker hastalığının görülme oranının arttığını aktardı. Tedavi sürecinin disiplinli bir şekilde sürdürülmesi gerektiğine işaret etti.


Diyabetle mücadeleye “özel tim”

Sağlık Bakanlığının “Diyabetik Ayak Konseyi” programı kapsamında, Kilis Devlet Hastanesinde “Diyabetle Mücadele Timi” kuruldu. Gönüllü doktorlar tarafından oluşturulan ekip, diyabet hastalarında tanı ve tedavi sürecinin, hızlı ve doğru şekilde yürütülmesi için yoğun mesai harcıyor. Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Ahmet Çetinbaş, (fotoğrafta) çoğu diyabet hastasının yeterli tedaviyi göremediği için ayağını ve bacağını kaybettiğini vurguladı.


Diyabetle mücadeleye “özel tim”

Sağlık Bakanlığının “Diyabetik Ayak Konseyi” programı kapsamında, Kilis Devlet Hastanesinde “Diyabetle Mücadele Timi” kuruldu. Gönüllü doktorlar tarafından oluşturulan ekip, diyabet hastalarında tanı ve tedavi sürecinin, hızlı ve doğru şekilde yürütülmesi için yoğun mesai harcıyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Vecih Keklik (fotoğrafta) diyabet hastalığı sonucu oluşan yaraların, hastaya bir uzuv kaybı olarak dönmesini engellemek istediklerini dile getirdi.


 

Kaynak: http://m.star.com.tr/yerel-haberler/diyabetle-mucadeleye-ozel-tim-3544846/

Leave a Comment